Balenciaga со кампања инспирирана од политичките плакати | Trendseteri
Menu

Balenciaga со кампања инспирирана од политичките плакати

Необична кампања на француската модна куќа

 

Популарната француска модна куќа Balenciaga излезе со кампања за новата колекција пролет/лето 2020 година инспирирана од политичките плакати во еден предизборен циклус.

На фотографиите каде стојат пораките како “We vote for tomorrow”, “Power of dreams”, “Love is for everyone”, кои потсетуваат на кампањите на политичките кандидати кој на гласачите им ги “продаваат” своите идеали, можеме да ги видиме прекрасните модели Marius Courcoul, Ivo Raspudic, Jarno Parkkima, Zhuo Chen, Thalita Farias, Qin Lei, Jannel Samathna Duncan…

Моделите секако, ги носат најновите парчиња облека на Balenciaga колекцијата како предимензионирани сакоа, фармерки со висок струк, нагласени рамена, одлични креации на фустани за престојната топла сезона.

На чело на кампањата стои креативниот директор Demna Gvasalia, а фотографиите ги потпишува познатата фотографка Laurence Chaperon.