“Погледни ме” е новиот хит! Антониа Гиговска блесна на сцената на Макфест | Trendseteri
Menu

“Погледни ме” е новиот хит! Антониа Гиговска блесна на сцената на Макфест

“Погледни ме” е новиот хит! Антониа Гиговска блесна на сцената на Макфест

 

 

Синоќа се одржа 32. издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“.

Младата и талентирана пејачка Антонија Гиговска го освои третото место со нејзината изведба на песната “Погледни ме”, на авторите Кире Костов музика и аранжман и текстот на Миодраг Врчаковски.

Антонија блесна на сцената на „Макфест“ во интересен стајлинг, во бела креација од Ива Спасовска, која потсетуваше на стилот на Џенифер Лопез.

 

Во продолжение, ви предлагаме да го погледнете нејзиниот настап и да уживате во нејзиниот нов хит…