Хороскоп Вага | Trendseteri
Menu

Хороскоп Вага

Бизнис хороскоп Вага – Април 2018

 

Вечно одмерените Ваги почетокот на месецот го дочекуваат со можност да ги обноват прекинатите контакти кои ќе им дадат нови можности за соработка. Она што би требало да го избегнуваат овој месец, е токму партнерската соработка, како и вложувањето во недвижн имот или приватен бизнис. Од друга страна, оние кои работат за некого ќе имаат можност за напредување и остварување на значајни контакти со личности на висока позиција. Особено претпазливи треба да бидат Вагите кои планираат да започнуваат нешто ново на крајот од месецот.

Оние кои имаат во план да препродаваат недвижен или наследен имот, со таа процедура треба да завршат најдоцна до 16ти Април. Потешкоитии во соработка со многу повозрасни личности. Месец кој повеќе со себе носи нејаснотии во поле на комуникација, отколку решение на истите.

Поволни датуми: 1,2,3 и 25.
Неповолни датуми: 7,8,26 и 27.

 

Овен   Бик   Близнаци   Рак

 

Лав   Девица Вага  Скорпија

 

Стрелец  Јарец  Водолија  Риби