Трик со кој Италијанките остануваат витки | Trendseteri
Menu

Трик со кој Италијанките остануваат витки

Иако се познати како љубители на калорична храна, тие се витки.

 
Позади нивната добра линија се крие еден секојдневен и едноставен трик од 15 минути.
 
Дамите од земјата на модата се опуштени во поглед на храната и конзумираат се што ќе посакаат, почнувајки од леб, тестенини, па се до сладолед и вино. Но тие ги контолираат калориите со тоа што додаваат помалку преливи и јадат помали порции.
Покрај тоа, Италијанките уживаат во прошетка која трае најмногу 15 минути, неколку пати на ден, после оброкот.
 
Во тек на прошетката носат апаратче за мерење на чекорите или облека за обликување на телото која поттикнува слабеење и потење.
 
И стручњаците сметаат дека лесна физичка активност после оброкот е тајната за добриот изглед и витка линија, затоа што го забрзува метаболизамот, а немате чувство дека вежбате.