Нов тренд кружи низ инстаграм како торнадо | Trendseteri
Menu

Нов тренд кружи низ инстаграм како торнадо

Еве за каков „body art“ станува збор


Видовме многу новогодишни и божиќни асесоари за гради и тело. Но, сега се во тренд светкави бутини. 

Започна времето на пролетните музички фестивали, а не сме ни така далеку од летните. Жените сакаат за ваквите забави да се подготват со доза екстраваганција. Баш заради тоа уметниците смислија нов тренд кој веќе владее по социјалните мрежи, а во брзо време го очекуваме и кај нас.

Во тренд се светлуцави бутови кои ставаат акцент на женската сензуалност. Привлекуваат внимание на тој дел од телото и со самото тоа прават да сте сексапилни и привлечни за оние што гледаат.

Покрај тоа, ова е еден од најдобрите начини да го покриете целулитот.