Жизел Бундшен без грам шминка на насловната страна на магазинот “Вог” | Trendseteri
Menu

Жизел Бундшен без грам шминка на насловната страна на магазинот “Вог”

Жизел Бундшен пишува модна историја!

 

 

Една од најплатените манекенки во светот, 37-годишната Жизел Бундшен,  без грам шминка на своето лице блесна на насловната страна на новиот број на магазинот “Vogue”. 

Познатата бразилска убавица, која сама се погрижи за нејзиниот стајлинг, е првиот супермодел во светот која во вакво издание, односно со својата природна убавина ја краси “модната библија”.

Таа му дозволи на фотографот Џејми Хавкесфорд да ја фотографира во нејзиниот дом и со тоа да се долови моментот како изгледаат познатите во недела дома кога ќе се изгасат светлата од рефлекторите.

#큐트 #cute #유니크 #uniquephotography

A post shared by kkk÷ (@june099c) on