Заводливиот аксесоар за коса е повторно “ин” | Trendseteri
Menu

Заводливиот аксесоар за коса е повторно “ин”

Дизајнерите го најавуваат враќањето на трендот од 90-тите

 

Во текот на 90-тите години од минатиот век овој тренд го обожаваа сите дами, а модната куќа Диор го најави неговото враќање на модната сцена на неодамна одржата ревија.

Манекенките се прошетаа на пистата со впечатлив аксесоар за коса кој за краток период повторно го освои срцата да многу дами.

Се работи за марамите. Свилени или памучни, сите материјали ќе бидат во тренд, во сите бои и притоа лесно можете да ги вклопите во сите стилови.