Баш сега е време за црвена боја | Trendseteri
Menu

Баш сега е време за црвена боја

Трендсетерките веќе ги носат, инспирирајте се од нивниот стил

 

Нема да погрешите ако оваа огнена боја ја носите на работа, домашна забава, Новогодишната ноќ или за Божиќната вечера, затоа што е впечатлива, елегантна, и пред се гламурозна. Одбравме неколку црвени супер модерни парчиња.

Едноставниот црвен фустан со длабоко деколте на Victoria Beckham изгледа прекрасно со нежно розевите чевли.

Photo: Profimedia

Моделот Karlie Kloss заблеска во црвен комбинезон, а преку него префрли класично црно палто.

Photo: Profimedia

Прекрасни црвени чизми над колена и црвена чанта беа во фокусот на комбинацијата на актерката Olivie Munn, а долгиот џемпер и послужи како фустан.

Photo: Profimedia

Војвотката од Кембриџ исто така сака да носи црвено. Таа одбра црвено карирано здолниште.

Photo: Profimedia

Многу брендови се потрудија да не ни недостасуваат црвени парчиња во гардеробата, па одбравме неколку со кои би заблескале на претстојните забави!

Mohito

Massimo Dutti

Zara

marwell.mk

Stradivarius

Nordstrom