Водечки тренд оваа зима | Trendseteri
Menu

Водечки тренд оваа зима

Photo: Glamour Fashion

Луксузна комбинација на две неочекувани бои кои се веќе во тренд

 
Од сезона во сезона трендовите ни покажуваат дека повеќе не е толку битно да ги комбинираме боите по застарени модни правила и трендсетерките прават се похрабри комбинации на бои.
 
Сè повеќе се комбинираат бои кои порано беа забранети да се носат една со друга.
 
На врвот на оваа листа на најсмели и најбарани комбинации се најде токму оваа, кафена со светло сина.
Комбинацијата на овие две бои го враќа ретро духот во секој ваш аутфит.
 
Ова е идеален избор за смелите дами, кои уживаат преку модата да ја искажуваат својата екстраваганција.