Во двојка е поубаво | Trendseteri
Menu

Во двојка е поубаво

Во двојка е поубаво

 

Спасоје и Вања се запознаа случајно на една фотосесија. Типично урбана приказна за двајца млади кои сакаат да се пробијат со светот на   модата. Објективите на фотогарфите Боби и Сафет доловија убава и топла новогодишна атмосфера, потоа  следуваше бизнис состанок и  крајот на денот  заврши со лежерно патување со легендарниот Харли Девидсон.

Оваа приказна ќе продложи и во 2017 година. Вања и Спасоје ја работат професијата што ја скаат, моделството. Бутикот за дами „Орнела“ во ГТЦ-Скопје се погрижи за нашата убавуица, чевлите се на „Шантел“, а  Спаски беше облечен во новата колекција на бутикот за мажи „Галион“ во ТЦ Бисер-Скопје. Стајлингот е на Сашка Тортевска -Стојановска.Огрмонна благодарност до Ена  Норнилд за остапувањето на преубавиот простор.