Со Влатко изгубивме еден голем уметник и пријател. | Trendseteri
Menu

Нека почива во мир

Попѕвездата Влатко Илиевски пронајден мртов во неговиот автомобил

 

Тажните вести не стивнуваат. Нашиот пеач и водител кој остави безброј  хитови позади себе, вчеравечер бил пронајден мртов во неговиот автомобил. Информацијата ја потврди и полицијата. Причините сè уште не се познати.

Влатко беше еден од нашите учесници на евровизија. Во јануари годинава, тој заедно со неговата група „Морал“, одржа неверојатен рок концерт во „Станица 26“, каде свиреа некои од нивните најпознати песни, но и новите песни од последниот албум „Coffeine Blues”.

Беше сакан, ценет и драг колега.

Со Влатко изгубивме еден голем уметник и пријател.

Нека почива во мир