Версаче Versus кампања за пролет 2017 | Trendseteri
Menu

Версаче Versus кампања за пролет 2017

Версаче Versus кампања за пролет 2017

Британската моделка Adwoa Aboah и Zayn Malik, седнаа заедно зад објективот на познатиот фотограф Џиџи Хадид, и ја презентираа кампањата на Версаче за колекцијата Версус пролет 2017.
Вооружени со iPhone и дигитална камера, искрени, Холивуд снимки се направени од Џиџи на познатиот Chateau Marmont и булеварот на зајдисонце во Лос Анџелес.

Кампањата со карактеристичен потпис од “Versus” на сите парчиња од новата колекција, беше оформена од страна на Пети Вилсон. Опсегот вклучува црни кожни јакни, избледени, потресени фармерки,блескава решеткава облека и аксесоари.