„UEFA Super Cup“ и Скопје | Trendseteri
Menu

„UEFA Super Cup“ и Скопје

Град Скопје со промотивно видео за „UEFA  Cup“

 

Град Скопје објави промотивно видео во пресрет на финалето на „UEFA Super Cup“ кое ќе се одржи на 8ми август токму на Градскиот Стадион во Скопје.

На овогодинешниот „UEFA Super Cup“ силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Видеото, кое е на англиски јазик е снимено со цел да даде кратко објаснување и инспирација за Скопје, на кое ќе имаат странските туристи, т.е. навивачи можност за тоа што треба да посетат ван утакмицата.

Погледнете го видео записот