Поради нив, Француската ривиера доби нова димензија | Trendseteri
Menu

Поради нив, Француската ривиера доби нова димензија

Досега немале ниту едно модно промашување, а овој пат беа брилијантни


Главната филмска и модна дестинација во изминативе денови е дефинитивно  француската ривиера со 72то издание на филмскиот фестивал во Кан, каде што имаше филмот „Rocketman“ премиера.

Британскиот музичар Елтон Џон присуствуваше на премиерата на филмот за неговиот живот, „Рокетмен“, на Канскиот фестивал. По премиерата, заради долгите овации заплака и тој, но и режисерот Декстер Флечер и актерот Тарон Еџертон, кој го глуми ликот на 72-годишната ѕвезда во филмот.

Очекувано се појавија и многубројни познати личности на премиерата од кои неколку убавици за миг го привлекоа вниманието, презентирајќи се на црвениот тепих. 

Погледнете како зблескаа Ева Лонгорија, Изабел Гулар, Пријанка Чопра, Бела Хадид и многу други познати дами.

Бела Хадид

Пријанка Чопра

Роми Стрид

Тејлор Хил

Марта Хант

Амбер Хард

Шајлин Вудли

Алесандра Амброзио

Искра Лоренс

Ева Лонгорија

Праја Лундберг

Амбер Хард

Photos: getty images