Тролови | Trendseteri
Menu

Тролови

Trolls

Пристигнува најпаметната и смешна анимирана комедија на годината, Тролови.

 

Оваа сезона, влезете во шарениот, чудесен свет населен од урнебесно незаборавните ликови и откријте ја приказната за оптимистичните Тролови кои само пеат, и комично песимистичните Бергенс, кои се среќни само кога имаат Тролови во стомакот.

Одликувајќи се со песната од Џастин Тимберлејк и во исчекување на многу други песни од познати артисти, во филмот гласовите ги позајмуваат Ана Кендрик, Џастин Тимберлејк, Расел Бранд, Џејмс Корден, Гвен Стефани и многу други.

 

  • Оригинален наслов:       Trollls
  • Почеток на филмот:03.11.2016
  • Траење на филмот:91 Минути
  • Земја / година:USA/2016
  • Жанр:Анимиран / цртан, Комедија
  • Глумци:Justin Timberlake, Anna Kendrick
  • Режија:Mike Mitchell
  • Дистрибутер:MCF MKD SkopjeВозрасна
  • Категорија:Втора категорија, родителски надзор