Тренд аларм: oversized џемпери | Trendseteri
Menu

Тренд аларм: oversized џемпери

Кул начини како да ги комбинирате

 

Студените денови, па дури и оние раните пролетни, не можеме да ги замислиме без големите oversized џемпери кои се топли, а изгледаат и стилски одлично парче облека кое совршено би се вклопиле во вашиот плакар за оваа сезона.

Постојат многу кул начини како да ги комбинирате. На фармерки и над кошули, со макси и мини здолништа и фустани, со кожни панталони и обична бела кошула, а особено се стилски да се комбинираат со високи чизми над колена, што на не баш преголемите жени им даваат доза на атрактивност и сексепил.