Топ 15 – луксузни SUV возила за 2019 година | Trendseteri
Menu

Топ 15 – луксузни SUV возила за 2019 година

Луксузни SUV автомобили

До пред некоја година љубителите на автомобилите буквално полудуваа по спортските спуштени, егзотични и супер-брзи автомобили. Денес истото се случува за луксузните SUV автомобили.

Побарувачката за луксузни SUV автомобили е поголема од било кога, со константен раст во последниве 10 години. Сето тоа се должи поради можноста да уживате во целосната удобност на потипичен стил на каросерија во комбинација со робустната моќ што доаѓа со погонот на сите тркала 4×4.

Добивате 4×4 уживање при возењето, моќност, не пролизгувате и во најексремни услови. Денешните SUV модели доаѓаат вооружени со интелигентни системи дизајнирани да ви помогнат при возењето во секоја дадена ситуација. Чувството на слобода овозможено преку повисоката поможба за возенње и подобриот изглед на патот исто така придонесува за порекалсирано искуство при возењето.

Во продолжение ви ја претставуваме листата од топ 15 луксузни SUV возила за 2019 година.

1. Mercedes – Benz GLE

2. BMW X5

3. Porsche Macan

4. Audi Q8

5. Volvo XC-60

6. Porsche Cayenne

7. Land Rover Range Rover Velar

8. Mercedes – Benz GLC

9. Jaguar F – Pace

10. BMW X1

11. Mercedes – Benz GLS

12. Audi e – tron

13. Bentley Bentayga

14. Tesla Model X

15. Rolls – Royce Cullinan