Топ 10 идеални комбинации на бои за облека оваа сезона | Trendseteri
Menu

Топ 10 идеални комбинации на бои за облека оваа сезона

Toп 10 идеални комбинации на бои за облека оваа сезона

 

 

Кога не знаете што да облечете и како да ја искомбинирате облеката, обрнете поголемо внимание на боите. Правилното комбинирање на бои е можеби најбитниот елемент во стилското облекување на една жена.

Оваа сезона модните стилисти дадоа своја препорака за тоа како да ги искомбинирате боите за да изгледате совршено каде и да се појавите.

 

1. Зелена и жолта

2. Сина и розева

3. Црвена и сина

4. Темно сина и тиркизна

5. Портокалова и сина

6. Бордо и кафеава

7. Црна и портокалова

8. Розева и сива

9. Корална и виолетова

10. Виолетова и Бела