ТианДе ви ги препорачува Гоџи бобинките за блескава кожа | Trendseteri
Menu

Хит во светот-“ТианДе“ ви ги препорачува Гоџи бобинките за блескава кожа

Како до блескава, еластична и беспрекорно убава кожа на лицето?

 

Кога имате можност да користите два најпродавани производи од палетата на ТианДе не Ви преостанува ништо друго освен здраво, блескаво и чисто лице, исполнето со свежина, природен сјај, еластичност и убавина.
Тајната на беспрекорната кожа на Азиските убавици е разоткриена!
Бобинката ГОЏИ во Кина ја нарекуваат ” подмладување ” поради нејзиниот уникатен биохемиски состав. Таа содржи протеини и минерален комплекс, кој работи според принципот на пребиотици и антиоксиданти кои ги штитат клетките од предвремено стареење. Благодарение на моќниот комплекс од анти – оксиданти, морска сол, хијалуронска киселина и трехалоза, кожата е богато нахранета со витамини и минерали кои создаваат чувство на свежина и хидрадација во текот на целиот ден.

Со користење на овој производ ќе добиете:
– Беспрекорно убава и блескава кожа
– Подмладувачки лифтинг ефект
– Кожа нахранета со кислород
– Позитивен ефект врз имунолошкиот статус на кожата
– Кожа со длабоки резерви на енергија и виталност
– Инстантна елиминација на сува и изморена кожа

Код на производ 14903
Во комбинација со овој производ одлично се вклопува лепенката за нос од бамбусов јаглен наречена BLACK MASK со која засекогаш ќе го решите проблемот со ЦРНИ ТОЧКИ од вашето лице.
Бамбусовиот јаглен е уникатен природен абсорбент, кој брзо и ефикасно ги отвара порите, чисти и ги отстранува црните точки. Комбинацијата од природни екстракти го дополнува и го засилува дејството на абсорбери. Природните додатоци се борат со воспаленија, ги елиминираат иритациите, ја обновуваат оштетената површина на кожата. Комплексот од активни состојки произведува интензивно длабинско чистење на порите и ги регулира лојните жлезди.
РЕЗУЛТАТОТ СЕ ГЛЕДА ВЕДНАШ!
Површината на носот е чиста, мазна и здрава.
НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ:
Лепенката се одлепува од заштитната фолија и врз добро исчистена и навлажнета кожа со млака вода се лепи врз носот во времетраење од 10-20 мин. Потоа се отстранува, така што внимателно влечете од двата краја кон центарот. Користете ги и другите производи од серијата за да обезбедите целосна грижа за вашата кожа.
НАПОМЕНА: Лепенката се состои од две работи – лепенка и заштитна фолија. Штом ја извадите од заштитната фолија, лепенката се става надолу кон носот со страната на која предходно била залепена фолијата. Што значи црниот дел треба да го аплицирате на носот.

Код на производ 11325

Гоџи крема + BLACK MASK + достава до Вашиот дом = 799 денари.
Се што треба да направите е да се јавите на 078 600 003 и овие два уникатни производи ќе бидат дел од Вашиот дом.

Image may contain: text