Теодорa Трајковска со нова песна - „Пекол“ | Trendseteri
Menu

„Пекол“

Теодорa Трајковска – Thea со нова песна – „Пекол“

 

„Пекол” е насловот на новата песна која што нашата најубава поп пејачка Теа ја промовираше на својот YouTube канал. Интересна, певлива, разиграна и пред се моредна песна како што и доликува на оваа млада македонска поп пејачка. За во врска со оваа песна, на својот Фејсбук профил напиша:

– „Пекол” ја имаме веќе 2 години, ама изгледа требаше да завршат пеколните денови за да излезе во интернет просторот, напиша Теа на социјалните мрежи, притоа заблагодарувајќи се на својата екипа која што ја создаде и е дел од ова ново музичко парче. Задолжени и овој пат за оваа одлична песна се Лазар Цветкоски и Магдалена Цветкоска-Ена.

Во продолжение додека не се сними и промовира официјалниот видео спот, преслушајте ја новата песна на Теа.

supported by muzika24