DNK | Trendseteri
Menu

Tag: DNK

ДНК со нова песна

36659
„Сите патишта“ – чиста позитива! Песна која буди спомени Сите патишта ме водат мене само во моето маало, сите…

Ромео и Јулија –…

3329
Нешто ново – Нешто убаво Објавена новата песна на ДНК и Irie Scratch. Нема потреба од многу објаснување. Спотот…

DNK – Кога би…

6886
DNK докажува дека има во Македонија квалитетна музика Дечките Владимир-Панчо и Андреј од RnB дуото DNK минатата година во…

DNK на Winterland

3913
На температури под нула DNK дуото го загреаа плоштадот во Скопје   Дечките од RnB дуото DNK со јавен…

„Дијамант“ – ДНК со…

3569
„Со еден удар сè промовираме“ – ДНК со нов сингл и спот   Момците од ДНК, Панчо и Андреј…

Интервју – Панчо од…

5989
Мрднете ги газовите и не трачарете   Ексклизивно за Трендсетери, Владимир Блажев  Ака Панчо од ДНК, ни ги кажа…

15 години ДНК, момците…

3840
Панчо и Андреј од ДНК,  го обележаа 15-от роденден   Панчо и Андреј од ДНК,  го обележаа 15-от роденден…

DNK – Некој друг

2521
  DNK – со нов видеозапис од албумот „Уште еден ден“   RnB дуото ДНК снимаше уште еден спот за…

Thea – Згодна и…

15113
Ако има поатрактивна…пишете во инбокс   Младата Thea е моментално најатрактивната пејачка во Македонија. Таа блеска со повеќе отколку…

Без гаќички во новиот…

3055
  Атрактивна гледка во новиот спот на ДНК – „Ѕвер“   Момчињата од RNB дуото ДНК деновиве снимија видео за…