bmw | Trendseteri
Menu

Tag: bmw

БМВ го претстави новиот…

3811
Го блокира отворањето на прозорот додека работи радиото   Германскиот гигант за автомобили БМВ одлучи да стави крај на…

Шефот на „Mercedes“ во…

3776
Пензионирањето на првиот човек на „Mercedes“ не ги остава ни од „BMW“ рамнодушни Имено, се работи за човекот кој…

Новото BMW 8 –…

3085
Господинот меѓу спортистите   Новото BMW 8 купе го отелотворува она за кое BMW иконите отсекогаш биле препознатливи. Ја…

BMW M4 GTS –…

1592
  BMW ја прослави DTM титулата за 2016 со неверојатниот M4 GTS   За да ја прослават победата на…