2019 | | Trendseteri
Menu

Tag: 2019

Најдобрите хотели во светот…

9365
Листата на најдобри 15 хотели во светот за 2019 година   Беа прогласени најдобрите хотели во светот, и тоа…

Најубавити славни жени на…

4811
Овие актерки владеат на топ листите за убавина На оваа листа се наоѓаат актерки кои сите сме ги забележале…

Есенски трендови за дама…

3815
Есенска инспирација: Лежерни викенд комбинации за сите пригоди Искористете го овој есенски викенд за уживање со пријателите, за прошетка…

Светските ѕвезди на големото…

3164
Кога играат„ѕвездите“, се појавуваат „ѕвездите“ Голем дел од светската естарда го следеа големото финале помеѓу Федерер и Ѓоковиќ на…

Идеално палто за пролет…

2812
Хит палта во модерни бои Палтото е одлично решение за пролетните денови!   Како да се облечете за ладното…

Безвременски очила за сонце…

3103
Оваа сезона модерните девојки ќе носат 5 модели Иако минатата година беше одбележана од микро моделите на очила за…

Miu Miu со кампања…

2334
Miu Miu со новата колекција пролет / лето 2019 Фокусирани на темата патување, Miu Miu ангажираше постава модели од…

Versace за пролет/лето 2019

2308
Versace продолжува да ги слави 90тите години во голем стил Новата кампања за пролет 2019 година, која ја фотографираше…

3 модели патики кои…

2806
Модните блогерки одбраа кои патики ќе ја обележат оваа година   Ако 2018 година ја обележа тренд на грди,…

Најубавите фустани од доделувањето…

2927
Изненадувачки избор  на модните критичари   Се одржа 76-то по ред доделување Златен Глобус во хотелот Хилтон во Лос…