#џет сет | | Trendseteri
Menu

Tag: #џет сет

Нема правда, има Бубамара

5920
23-то издание на Златна Бубамара на 27-ми февруари   Радио Буба Мара го обзнани слоганот за престојното 23-то издание…

Најдобро облечените на MAC…

8306
Спектакл од светски размери на “Штарк Арена” И оваа година се одржа најголемата музичка манифестација во регионот MAC (Music…

Стилот на познатите оваа…

3482
Модни стилови на познатите во новата декада   Стилот на светски познатите личности претставува вистинска модна инспирација за сите…

Најдобро облечените на Златни…

3676
Скарлет Џохансон и Кери Вашингтон со разголено деколте, Џеј Ло носеше фустан со џиновска машна на Валентино…   Како…

Победници на 77-миот „Златен…

3314
„1917“ зеде две награди, “Once Upon A Time In Hollywood” освои три награди…   Вчера на полноќ се одржа…

Најдобрите стилови од црвениот…

3079
Модата на црвениот тепих   Оваа 2019 година дефинитивно беше една од највозбудливите кога се работи за високата мода.…

Познатите со патики на…

1971
Трендовите ги кршат сите правила Црвениот ќилим претставува синоним за гламурозни изгледи, со high level кодекс на облекување, од…

Модата на Британските Модни…

2768
Наоми Кемпбел, Ријана, Ирина Шејк, Џулија Робертс…   Големата ноќ на британската модна индустрија ги привлече најдобрите модни дизајнери,…

Овие познати дами ќе…

3707
Доколку посакувате витка фигура, тие се вистински пример за тоа   Понекогаш ни е потребна инспирација кога треба да…

Како се маскираа познатите…

2566
Halloween 2019 во Светот Празникот “Ноќта на вештерките” вчера го прославуваше целата планета. А колкав е интересот на ова…