#џет сет | | Trendseteri
Menu

Tag: #џет сет

Познатите со патики на…

1550
Трендовите ги кршат сите правила Црвениот ќилим претставува синоним за гламурозни изгледи, со high level кодекс на облекување, од…

Модата на Британските Модни…

2599
Наоми Кемпбел, Ријана, Ирина Шејк, Џулија Робертс…   Големата ноќ на британската модна индустрија ги привлече најдобрите модни дизајнери,…

Овие познати дами ќе…

3497
Доколку посакувате витка фигура, тие се вистински пример за тоа   Понекогаш ни е потребна инспирација кога треба да…

Како се маскираа познатите…

2392
Halloween 2019 во Светот Празникот “Ноќта на вештерките” вчера го прославуваше целата планета. А колкав е интересот на ова…

Кајли Џенер се маскираше…

3361
Кој изглед повеќе ви се допаѓа? Кајли Џенер очигледно најмногу му се радува на Halloween. Таа се маскираше во…

Книгата на инстаграм-ерата на…

3404
Ријана на вистински начин ја испромовира нејзината биографија На промоцијата на својата биографска книга, Ријана се разголе во досега…

Дикаприо и Пит номинирани…

4307
Дикаприо главна машка улога, Пит споредна машка улога   Двајцата легендарни актери Леонардо Дикаприо и Бред Пит нема да…

Новите очила на Giorgio…

2135
Кејт Мос во новата колекција на Армани   Кејт Мос која е заштитно лице на Џорџо Армани, позира во…

Џенифер Анистон сруши Гинисов…

7775
12 милиони следбеници за 2 дена   Неодоливата Џенифер Анистон после долго колебање конечно реши да се приклучи на…