фризури | Trendseteri
Menu

Tag: фризури

Најгламурозните фризури на познатите…

6849
Фризурите на познатите што ќе бидат хит во 2020   Една од највозбудливите елементи на женската визија е фризурата.…

5 фризури кои ќе…

16033
Бидете женствени!   Модните трендови за убавина ги диктираат четирите најважни модни недели – Милано, Њујорк, Лондон и Париз.…

Најдобрите мејкап решенија и…

3364
Најдобрите шминки и фризури на Британските Модни Награди 2019   Освен по гламурозните тоалети, ноќта на доделувањето на Британските…

Идеални фризури за на…

4795
Брзи, слатки и шик фризури за девојките што сакаат да блескаат на плажа Кога ќе отидете на море, фризурата…

6 хит фризури за…

6258
Овие фризури ќе доминираат оваа сезона Сакате промени во изгледот? Стилистката за коса Линда де Зеув за „InStyle“ ги…

Од обична фризура за…

3180
Како да ја носите заврзана косата и да изгледате совршено Фатена коса во опавче веднаш асоцира на теретана или…

Овие 3 фризури се…

7415
Модерни и во тренд и со поретка коса   Жените со тенка и ретка коса секогаш трагаат по фризура,…