#фитнес | | Trendseteri
Menu

Tag: #фитнес

Кравјо или билно млеко?…

3980
Кое млеко е најздраво?   Одговорот на прашањето кое млеко е најздраво може да ве изненади. Доколку мислите дека…

10 продукти за среќно…

3887
Чекори до твоето благодарно и среќно срце   Не знам дали знаеш, но месец Февруари е месецот на здраво…

Идеална диета

2315
Како ти ќе дефинираш што е идеална диета   Коса ми се крева кога на интернет и по медиуми…

Вежбајте како Мери Акиевска

5603
Почнете со потење во теретана!   Македонскиот шампион во бодибилдинг во категоријата “Miss Wellness” Мери Акиевска секојдневно напорно работи…

Биди “ин” и во…

2546
Не, фитнес облеката не мора да биде досадна   Нели ви е потребна целата сила на светот да ве…

Како да не фрлаш…

1811
5 идеи како да не фрлаш храна и да придонесуваш кон одржлива животна средина   Не знам дали ти…

Фитнес стилот на познатите

4694
Рита Ора, Нормани, Емили Ратајковски…   Без разлика дали вежбате фитнес, јога, пилатес, возите велосипед или пешачите, мора да…

Исфрлете ги маснотиите наталожени…

2839
За 7 дена, 7 килограми помалку   Оваа диета е направена 1985 година и се покажала како многу успешна.…

Кризите за благо

5211
Страдање што нема крај Си доаѓаш дома, ручаш и после си доаѓаат на ред кризите за благо. Многу познат…

Вечерни напади на кујна

2822
Дали ти се случило да станеш од спиење и да имаш вечерни напади на кујна?   Спиењето и јадењето…