успех | Trendseteri
Menu

Tag: успех

Тајните на привлечноста, тајните…

28931
Тајните на привлечноста, тајните за успехот: Како зрачиш, така и привлекуваш!   Законот за привлечност гласи: нема граници што…

Успешните луѓе никогаш не…

7981
Размислувајте како успешните претприемачи   Постојат работи кои успешните луѓе едноставно не ги кажуваат. Тие го гледаат светот на…

Што прават успешните луѓе…

5122
По утрото денот се познава, по понеделникот – цела недела!   Понеделник наутро е најважниот дел од работната недела…

Двејн “The Rock” Џонсон

6322
Тајните на успехот на “Карпата”   Од играч на американски фудбал, кечер, па до најплатениот актер во Холивуд, Двејн…

Најголемите пречки кон успехот…

2796
Избришете го вашето ‘ама’   Колкупати твоето ‘ама’ станало пречка за твоите сништа? ‘Сакам да вежбам, ама многу сум…

Како Џеф Безос станал…

5589
Џеф Безос – сопственикот на “Amazon.com” Џеф Безос е американски претприемач, основач и извршен директор на компанијата за трговски…

Ова е најдобрата книга…

2977
Многумина често го поставуваат ова прашање: "Која е најдобрата книга што треба да ја прочитам"? Одговорот на ова прашање…

Нема ризик кога си…

4795
Стив Џобс и Стив Вознијак ја основале компанијата Епл во своите дваесетти години и тие тврдат дека немале ништо…

Учете од најуспешните

2894
Учете од вистинските лидери. Тајните на сериозно успешни луѓе Успехот… Само на Амазон можете да пронајдете повеќе од 30…

Дозволете си да бидете…

29939
Дозволете си да бидете среќни, во овој момент, сега!     Колку пати сте си рекле во себе: “Само…