Убавина | | Trendseteri
Menu

Tag: Убавина

Природни маски за коса.…

5007
Маски за посјајна, посветла и мека коса   Постојат неколку производи кои се наоѓаат во вашата кујна и можат…

Хит бои на коса…

5143
Промените се секогаш добродојдени   Со промената на годишното време доаѓа и желбата за промена на изгледот. Првата промена…

3 стилски грешки поради…

5980
Доколку не сакате да изгледате постари, не ги правете овие грешки   Секоја жена сака да изгледа помлада. Но,…

Жено убава. Сама кажи…

23824
  Жено убава, ислушај се. Запрашај се. Што сакаш сега? Не сакаш да се дружиш? Во ред е. Не…

Златни правила за убавина

2825
Убавите французинки го потврдуваат ова   Негата на кожата е поважна од шминката Французинките воопшто не сакаат да се…

Парфеми кои ќе станат…

6078
Дали сте во потрага по нешто што веднаш ќе остави впечаток?   На секои неколку сезони се појавува по…

Најубавите нокти на Кајли…

3401
Ќе сакате да ги ископирате веднаш!   Најмладата светска милијардерка и beauty модулот, Кајли Џенер секогаш е инспирација кога…

Fenty на Ријана излезе…

2895
Идеална маскара е онаа која истовремено е природна и дава драматичен изглед   Сите ќе се сложите дека изборот…

Инспирација за вашата новогодишна…

1283
Мејкап за беспрекорен изглед   Се наближува најлудата ноќ од годината, па време е да размислите за вашата шминка…

Овие познати дами ќе…

3708
Доколку посакувате витка фигура, тие се вистински пример за тоа   Понекогаш ни е потребна инспирација кога треба да…