трендсетери | | Trendseteri
Menu

Tag: трендсетери

Микро тренд за кул…

4501
Разликата е во деталите Понекогаш е потребен само еден мал детал да ја направи интересна и кул вашата дневна…

Зелената боја ќе завладее…

3323
Како трендсетерките ја комбинираат зелената боја?   Минатата година бевме сведоци на огромната популарност на зелената боја, посебно на…

Ана Стојанова – трендсетерка…

26046
Спортски и тренди   Спортскиот стил кој беше тренд во 90-тите оваа година е повторно ин. Затоа не мора…

Неделата на машката мода…

2592
Најдобро облечените мажи од модната недела во Лондон   Како што веќе влеговме во новата декада, време е за…

Стилот на познатите оваа…

3488
Модни стилови на познатите во новата декада   Стилот на светски познатите личности претставува вистинска модна инспирација за сите…

Јована Трајковска – трендсетерка…

6220
Новата ѕвезда е на повидок   На спектакуларниот настан “Инфлуенсер на годината” кој беше организиран од “Убавина и здравје”,…

Моден водич за стајлинг…

2279
Комбинации за ладните денови кои доаѓаат   Оваа есен и зима повеќе се радуваме отколку претходните години поради фактот…

Гламурозно издание на руските…

2296
Street Style: Москва Откако завршија модните недели во светските метрополи како Њујорк, Париз, Лондон и Милано, на ред дојде…

Ирина Шејк – чекор…

2894
Италијанскиот бренд Falconeri со моќна “ледена” кампања Познатиот италијански бренд Falconeri излезе со нова кампања за нивната најнова колекција…

Може да спиете буквално…

2923
Најактуелната Инстаграм сензација Соновите се исполнуваат, дури и оние кои изгледаа потполно неостварливи.  Дали знаевте дека можете да спиете…