#тирамису | | Trendseteri
Menu

Tag: #тирамису

Тирамису – оригинален рецепт

3848
Во пресрет на празниците   Потребни состојки: 4 јајца 500 гр. маскарпоне 80 гр. шеќер во прав 250 гр.…