Совети | Trendseteri
Menu

Tag: Совети

Искрена љубов

8125
На крајот од денот не доаѓа оној кој го чекаш, туку оној кој се грижи Високи потпетици, совршен кармин…

Насмевкта ги затвара сите…

12901
Биди убава за оние што те сакаат, а уште поубава за оние што те мразат Мишел Обама еднаш рече,…

Правила за добар стајлинг…

9289
Обрнете внимание, овие лекции се непроценливи   Жените во секој период од нивниот живот би требало да водат сметка…

Тајните за убавина на…

4073
Како се негувата најубавата владетелка?   Кога се работи за убавината, факт е дека обично бараме совети од жените…

3 стилски грешки поради…

6161
Доколку не сакате да изгледате постари, не ги правете овие грешки   Секоја жена сака да изгледа помлада. Но,…

Тајните за убавина на…

3307
Тајни стари 5000 години   Древните египјани ја обожавале убавината. Тогашните жени знаеле мноштво на трикови за негата на…

Совети од успешните

3230
13 Нешта кои силните луѓе ги избегнуваат!   Ами Морин, психотерапевт и социјален работник, студираше силни луѓе и состави…

15 работи кои ќе…

3100
Кога ќе дојдат тешки денови и кога немаш на кого да се потпреш, овие работи ќе ги сфатиш:  …