ријана | Trendseteri
Menu

Tag: ријана

Ријана во гламурозен виолетов…

2835
Спектакуларно издание на мега ѕвездата   Светската ѕвезда Ријана викендов беше наградена на доделувањето на NAACP Image Awards во…

Кај Ријана вишокот килограми…

5413
Поп дивата со гордост ги истакна своите облини   На промоција на нејзината козметичка линија, Ријана се појави во…

Незаборавни жени во незаборавни…

6040
Иконски фустани кои ќе ги паметиме засекогаш   Познатите дами отсекогаш ни биле инспирација за модниот изглед и заедно…

Fenty на Ријана излезе…

3318
Идеална маскара е онаа која истовремено е природна и дава драматичен изглед   Сите ќе се сложите дека изборот…

Ријана со нова колекција…

5108
Savage x Fenty на Ријана со ексклузивна Валентајн колекција   Брендот Savage x Fenty кој Ријана го основа во…

Брендот на Ријана со…

1437
Fenty со нова празнична колекција   Модниот бренд на Ријана, Fenty, кој доживеа глобален успех за краток период откако…

Најдобрите модни изгледи на…

3695
Што носеше Ријана во 2019 година?   Оваа година имавме можност да ја видиме Ријана во различни модни изданија,…

Најдобрите мејкап решенија и…

3189
Најдобрите шминки и фризури на Британските Модни Награди 2019   Освен по гламурозните тоалети, ноќта на доделувањето на Британските…

Модата на Британските Модни…

3099
Наоми Кемпбел, Ријана, Ирина Шејк, Џулија Робертс…   Големата ноќ на британската модна индустрија ги привлече најдобрите модни дизајнери,…

Ријана со атрактивна реклама…

4685
Кај Ријана најсекси црн петок   Шопинг манијата позната како “black Friday” или “црн петок”, денес го затресе целиот…