пролет/лето 2020 | Trendseteri
Menu

Tag: пролет/лето 2020

Модели од кои ќе…

6464
Овие јакни ќе ги носиме во пролет!   Кога се во прашање јакните, сезоната пролет/лето 2020 ни нуди голем…

Најдобрите чанти од Њујоршката…

5749
NYFW: Погледнете што ќе биде актуелно во 2020 година   Чантите се најважниот моден додаток во изгледот на секоја…

Улична мода: Модна недела…

7690
NYFW 2020: Модата низ улиците на Њујорк   Модната недела во Њујорк е во тек, но модата не е…

Кендал и сестрите Хадид…

5726
Бурбери кампања за сезоната пролет/лето 2020   Британската луксузна куќа Бурбери тукушто ја објави новата кампања во која главни…

Balenciaga со кампања инспирирана…

4002
Необична кампања на француската модна куќа   Популарната француска модна куќа Balenciaga излезе со кампања за новата колекција пролет/лето…

Шик лето со Ботега…

8124
Новата кампања на омилената модна куќа Bottega Veneta   Откако на местото креативен директор на италијанската модна куќа Bottega…

Женски бенд од 80-тите…

6194
Прекрасна кампања на Moschino   Познатиот моден фотограф Стивен Мејсел во својата долгогодишна кариера сними безброј едиторијали, насловни страници…

5 фризури кои ќе…

15430
Бидете женствени!   Модните трендови за убавина ги диктираат четирите најважни модни недели – Милано, Њујорк, Лондон и Париз.…

Гучи кампања со коњи…

4421
Кампања за колекцијата пролет/лето 2020   Омилената италијанска модна куќа Gucci не воодушеви со новата кампања за колекцијата пролет/лето…

Џеј Ло и Кендал…

10054
Версаче кампања за новата пролет/лето 2020 колекција   Во почетокот на новиот милениум пред 20 години појавата на Џенифер…