Охрид | Trendseteri
Menu

Tag: Охрид

Охрид блесна во новогодишен…

18562
Охридската чаршија како бајка   Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блеснаа во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни…

Успешно издание на OHRID…

2445
Првото издание на OHRID OUTDOOR FESTIVAL   Вчера се одржа првото издание на Ohrid Outdoor Festival Присуство зедоја голем…

Жељко Јоксимовиќ во Охрид

3906
Кликни и погледни што те очекува! Голем концерт на 3. август во Охрид Една од најголемите ѕвезди во регионот,…

Кралот на брзата храна

4207
Кралот на плескавиците со ресторан во Македонскиот Бисер   Имено, Горан Драгошановиќ, попознат како „Вили“ Крал на плескавиците отвара…

Љупка ја отвори сезоната…

4433
Љупка Митрова ја отвори сезоната во Охрид   Згодната Струмичанка Љупка Митрова заедно со нејзиниот дечко Спејко ја отворија…

10 години – Love…

21702
Плажа ГРАДИШТЕ со јубилејно 10то издание на  – Love and Happiness Во пресрет на јубилејното 10. по ред издание…

17 години Cuba Libre

4223
Роденденска забава на Cuba Libre – Охрид   17 години успешна приказна. 17 години најпријатното место на охридското крајбрежје.…

Cuba Libre – Ohrid

4103
Cuba Libre не е само коктел, туку најубавата понуда на охридското крајбежие   Cuba Libre е веќе 16 години…