оскар | Trendseteri
Menu

Tag: оскар

Oscars 2020

9135
Погледнете и проценете кои беа актерите со најдобриот аутфит   92-то издание на доделувњето на филмските награди „Oscars“. Иако…

Oscars 2020

7727
Погледнете ги сите добитници на овогодишниот Оскар!   Академијата и оваа година изненади во одредени категории. Пред сè во…

„Медена земја“ без Оскар

10483
„Медена земја“ без Оскар, но со историски успех!   Тукушто заврши големиот светски спектакл „Оскари“ каде нашиот претставници од…

Оскари 2017 – “Moonlight”…

4409
Оскари 2017 – “Moonlight” прогласен за најдобар филм   Вчера се одржа најгламурозната церемонија во светот: доделувањето на „Оскарите“…