Нокти | Trendseteri
Menu

Tag: Нокти

Нов тренд! Нокти во…

4032
Lipstick ноктите се новиот beauty тренд   Доколку ве разочара големото враќање во тренд на францускиот маникир бидејќи очекувавте…

Најубавите нокти на Кајли…

4449
Ќе сакате да ги ископирате веднаш!   Најмладата светска милијардерка и beauty модулот, Кајли Џенер секогаш е инспирација кога…

Кајли Џенер со леопард…

6432
Перфектни нокти во 2020 година   Средените и негуваните нокти на рацете се огледало на една жена. Совршениот маникир…

Какви нокти ќе носиме…

6633
Маникир трендови за следната година   Средените и негуваните нокти на рацете се огледало на една жена. Совршениот маникир…

Предлог-маникир за гламурозни нокти

3306
Блеснете во викендов кој доаѓа со совршени светкави нокти   Експериментирајте. Одберете неколку интересни лакови, задолжително земете и светкав…

Креативни идеи за стилски…

3460
Француски маникир – синоним за елеганција и стил   Класичниот и елегантен маникир кој никогаш не излегува од мода…

Тренди нијанси на лакови…

4652
Нијанси на лакови за нокти кои ќе доминираат Новата сезона носи нови трендови. Покрај облеката и обувките, денес ќе…

Дизајни на нокти за…

2501
Интересни дизајни на нокти за Ноќта на Вештерките   Се ближи популарниот американски празник, Ноќта на Вештерките – Halloween…

Еден детаљ открива дали…

3456
Изгледот често лаже, но сите дами се распознаваат по еден детаљ   Тука не се работи ниту за фризура,…