#Медена Земја | | Trendseteri
Menu

Tag: #Медена Земја

Oscars 2020

6214
Погледнете ги сите добитници на овогодишниот Оскар!   Академијата и оваа година изненади во одредени категории. Пред сè во…

„Медена земја“ без Оскар

9136
„Медена земја“ без Оскар, но со историски успех!   Тукушто заврши големиот светски спектакл „Оскари“ каде нашиот претставници од…

Атиџе замина во Холивуд…

8245
Главната хероина на “Медена земја” Атиџе Муратова замина за Лос Анџелес   Најдолгоочекуваниот ден за тимот на “Медена земја”…

На ручек со колегите

13621
Лабаво – Тамара, Љубо, Љума, Фејми и Атанас на ручек со Роберт де Ниро, Ал Пачино, ди Каприо, Бред…

“Медена Земја” добитник на…

3113
Љума и Даут од “Медена земја” ја добија најпрестижната награда за кинематографија   Нашите Самир Љума и Фејми Даут…

“Медена Земја” – Погледнете…

7818
Honeyland – Македонското ремек дело со номинација за два Оскари   Македонскиот документарен филм “Медена Земја” или “Honeyland”, ремек…