Коса | Trendseteri
Menu

Tag: Коса

Кокосово масло за вашата…

8855
9 причини зошто уште денес треба да ја намачкате вашата коса со кокосово масло Ако се исхранувате здраво, тогаш…

Побрзо до долга коса

8706
Неколку едноставни совети за да го забрзате растењето на вашата коса   Долгата коса е еден од главните симболи…

12 бои на коса…

4123
Какви нијанси ќе бидат хит во пролет/лето 2019? Бронзена коса, нијансирана чоколадно кафена или пак црна? Кој е вашиот…

Нов омбре тренд, кој…

5676
По сите смели трендови на боење, пристигна еден кој ќе го обожавате Се работи за нова омбре техника, која…

Овие 3 фризури се…

6717
Модерни и во тренд и со поретка коса   Жените со тенка и ретка коса секогаш трагаат по фризура,…

Ова боење на коса…

3319
Заборавете на балајаж и запознајте се со чили чоколадо   Доколку сакате некоја топла нијанса и суптилна промена, тогаш…

Фарбање на коса со…

6422
Наместо на леб, „Nutella“ во коса   Фризерското студио „Abed & Samer“ кое што се наоѓа во Бејрут/Либан, нуди…