#коктел на неделата | | Trendseteri
Menu

Tag: #коктел на неделата

Коктели на неделата: Kiss…

10799
Валентајн викенд во Angels Café   Денеска, според православниот календар, кај нас се слави Св. Трифун, заштитникот на лозарите,…

Коктел на неделата: Космополитен

2505
Популарниот коктел од серијата “Сексот и Градот”   Космополитен е еден од светските популарни коктели кој претставува вистинско освежување.…

Коктел на неделата: Негрони

4565
Наполнете енергија за викендот   Еден од најпознатите коктели во светот, Негрони е одличен аперитив за пред вечерата. Богат…

Коктел на неделата Beautiful…

4465
Совршен коктел за последниот петок од 2019 година   Потребни состојки: 30 мл Брут Шампањ 45 мл Патрон текила…

Rare & Fine –…

1599
Кристална oldfashioned чаша и 14 каратна златна декорација   Првата дефиниција за тоа што е коктел е дадена во…

Коктел на неделата: Love…

3192
Освежете се и наполнете енергија за викендот   Вештите шанкери на Angels Cafe во Штип направија коктел во кој…

Коктел на неделата “The…

2646
Уживајте во вкусот на Harvey Wallbanger и шампањ   200 мл. сок од портокал 60 мл. Galliano ликер 60…

Коктел на неделата: “Black…

3467
Совршен коктел за крајот на работната недела Дечките од Strada Caffe во Велес со нивната иновативност секојдневно не воодушевуваат.…