#Адут Акич | Trendseteri
Menu

Tag: #Адут Акич

Нова ера на Фенди…

3821
Фенди кампања 2020   Легендарниот моден дизајнер Карл Лагерфилд беше креативен директор на италијанската модна куќа Фенди од 1965…

Стилот на Адут Акич

9258
Како се облекува една од најпопуларните модели?   Секоја сезона на модната сцена се појавува по некоја нова девојка…

Marc Jacobs инспириран од…

2765
Колекција со интересни парчиња   Marc Jacobs овие денови излезе со необична capsule колекција. Се работи за колекција инспирирана…

Модата на Британските Модни…

3100
Наоми Кемпбел, Ријана, Ирина Шејк, Џулија Робертс…   Големата ноќ на британската модна индустрија ги привлече најдобрите модни дизајнери,…