Super Bowl 2018 - Justin Timberlake | Trendseteri
Menu

Super Bowl 2018 – Justin Timberlake

Мегаспектакл за полувремето на „Super Bowl 2018“ со Џастин Тимберлејк

 

Како и на секој „Super Bowl“, мегаспектакл за полувреме и на овогодишниот во Минеаполис. Џастин Тимберлејк со одлична изведба на полувремето за „Super Bowl 2018“ каде што се судрија Орлите од Филаделфија со Патриотите од Њу Ингленд.

По преднос во првите  три четвртини, Орлите од Филаделфија имаа фаза во која го предадоа водството на конкурентите од Њу Ингленд во последната четвртина од утакмицата. Сепак успеа Филаделфија да ја освои „NFL“ титулата „Super Bowl 2018“ со 41 : 33.

Џастин Тимберлејк му оддаде чест на во 2016та починатиот Принц кој по потекло беше од Минеаполис.

Погледнете го шоуто за полувремето