Среќен петок-13ти со Владимир Четкар во "Four" | Trendseteri
Menu

Среќен петок-13ти со Владимир Четкар во “Four”

Прекрасна музика со „Четкар“ и вкусно мезе

 

Владимир Четкар е македонски мулти-талентиран, професионален музичар. Неговата работа како гитарист, вокалист, композитор е пофаленa од страна на познати музички личности како Џорџ Бенсон, Масео Паркер и други. Тој се фокусира на современото пишување и производство на џез музика со гитара, како негов главен инструмент. Зад него е и богата дискографска кариера, но ги преферира настапите пред публика. Музичката критика за него дава спектакуларни критики и го позиционира како еден од најнадежните имиња во џез – соул и фанк жанрот во светот.

Бидете дел од уште едно неверојатно искуство. За повеќе информации кликнете тука