Јагода смути со путер од кикиритки | Trendseteri
Menu

Смути на денот – Јагода и путер од кикиритки

Јагода смути со путер од кикиритки

 

Добро утро трендсетери. Дали сте подготвени за здрав почеток на денот? Дали сте подготвени за повеќе енергија, подобро расположение и поздрав изглед? 

Смутито за денес е со јагоди и путер од кикиритки.

 

Потребни состојки

100 гр. Смрзнати јагоди

1 Банана

1 лажица путер од кикиритки

1 чаша нискомаслено млеко

 

Ставете ги состојките во бледнер, изматете и почнете го денот со полна чаша витамини, полна чаша здравје.