Банана смути со путер од кикиритки | Trendseteri
Menu

Смути на денот – банана и путер од кикиритки

Банана смути со путер од кикиритки

 

Миксот од овошје и зеленчук преточен во чаша – смути – е вистински хит поради големиот број на позитивни ефекти врз здравјето на секој од нас. Благодарение на богатата содржина на витамини, минерали и влакна, смутито одлично делува на нашиот организам. Повеќе енергија, подобро расположение, помала желба за благо, поздрав изглед на кожата и секако, намалување на калориите.

Смутито е одлична идеја за здрав почеток на денот.

 

Банана смути со путер од кикиритки

1 банана

100 гр. Овесни снегулки

1 лажичка путер од кикиритки

1 чаша млеко (по можност од бадем)

Суво грозје

Цимет во прав