Слаткаристика распали со нов хит: “Терориста” | Trendseteri
Menu

Слаткаристика распали со нов хит: “Терориста”

Слаткаристика распали со нов хит: “Терориста”

 

Најпознатиот хип-хоп изведувач во Македонија, Марко Маринковиќ – Слаткар вечерва ја објави неговата најнова песна насловена под името “Терориста” со видеоспот кој беше промовиран на YouTube.

Песната на You Tube за само неколку часови има дури 28 000 прегледи. Очигледно ова е новиот летен хит на Слаткаристика. Гледајте, слушајте и уживајте….