Семејствата Бекам и Клуни блеснаа во елитниот дворец | Trendseteri
Menu

Семејствата Бекам и Клуни блеснаа во елитниот дворец

Семејствата Бекам и Клуни блеснаа во елитниот  дворец

 

Принцот Хари и Меган Маркл го кажаа судбоносното “ДА” денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следат илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаат милиони гледачи ширум светот.

Но еуфоријата тука не стивнува. Покрај Меган Маркл која заедно со Принцот Хари се централните фигури на настанот, сепак големо внимание привлекуваат и нивните одбрани гости. Во елитниот дворец најголемо внимание привлекоа гостите од светскиот шоу бизнис Дејвид и Викторија Бекам, како и Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал.

Погледнете тука како беше свечаниот чин