Ивана Селаков – Шарената револуција беше првото нешто кое го видов во Скопје | Trendseteri
Menu

Ивана Селаков – Шарената револуција беше првото нешто кое го видов во Скопје

Српската ѕвезда Ивана Селаков имаше одличен настап  минатиот петок во „DejaVu“.

 

Русокосата пејачка се присети кога прв пат дошла во Скопје.

-Имаше многу луѓе на улиците, јас  бев воодишевена од масата  народ која поминуваше.Потоцна ми кажаа дека тоа е Шарената револуција.Еве сега имате и избори па некако секогаш кога ќе дојдам овде има некоја дешаванка, вели Селаков.

Таа раскажува за нејзиниот приватен живот и професионалните ангажмани околу новогодишните празници.

  • Скоро секогаш сум заљубена, таквва сум по природа. Љубовта кон музиката, животните, пријателите.Тоа е мојот двигател. Без љубов нема ништо, тоа го знаете. Доѓа Нова година, празници,веселби.Јас скоро секоја Нова година ја поминувам работно.И не ми е тешко,секако хонорарот е многу поголем.Ние естрадните ѕвзеди живееме донакеде од овие празници.Луѓето сакаат да се расположат.
  • Дали се согласуваш дека дуетите со Аца Лукас те направија ѕвезда?

 

Јас и Аца се познаваме многу одамна.Му бев со години пратечки вокал.Еден ден ми рече да направиме дует, па уште еден.Може ке излезе и трет( се смее). Како и да е тоа е успешна соработка која траеи ќе трае. Верувам дека сега сум многу по позната.Лукас е голема наша ѕвезда тоа сите го знаат.

Ивана Селаков веќе има над 7 милиони посети на нејзините виде спотови на Јутјуб.Таа вели  дека популарниста не ја променила и дека сеуште живее скромно и повлечено.

-Славата е минлива,Јас сум скромна девојак сон обичен  живот.Не сакам фама и папаарци.Сакам да си останам таква.Музиката ми е голема љубов, се друго е шоубизнис, додава Ивана.

 

Зоран  Фаци Василевски

Фото Сафет и Боби