Роналдо со најскапиот Ролекс часовник | Trendseteri
Menu

Роналдо со најскапиот Ролекс часовник

Rolex часовник во вредност од пола милион долари

 

Светската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо, е забележан со еден од најскапите светски часовници на рака. Се работи за рачен часовник марка Rolex GMT Master Ice, вреден 435.000 долари, направен од 18 – каратно злато со дијаманти.

Тој исто така носел и веренички прстен од 262.000 долари и венчален прстен од 65.000 долари.