Весел Божиќ во домот на Роналдо | Trendseteri
Menu

Весел Божиќ во домот на Роналдо

Погледнете кој се забавуваше најмногу

 

Сè почесто познатите почнаа да прават Божиќни фото-честитки, а помеѓу нив е и Кристијано Роналдо.

Роналдо го собра многу членото семејство, вереницата Георгина и четирите деца за да направат Божиќна честитка за роднините, пријателите и фановите.

Целото семејство носеше црвено-бели капи, додека најмалите имаа и новогодишни костими. Ѕвезда на фотографијата беше малиот Матео кој очигледно најмногу се забавуваше во скутот на таткото.

Photos: Instagram Christiano Ronaldo