Roberto Cavalli кампања пролет/лето 2019 година | Trendseteri
Menu

Roberto Cavalli кампања пролет/лето 2019 година

Кендал Џенер се појави како заштитно лице на оваа кампања


Според Форбс, најплатената светска манекенка, која оваа година ги сруши сите рекорди, кога е во прашање заработувачката од модните ревии, додаде уште еден проект во своето портфолио.

Убавата бринета прекрасно ја претстави колекцијата, облечена во принтови својствени на модната куќа Кавали.